Jeśli chcemy w nowoczesny, ekologiczny i skuteczny sposób przysłonić nasze okna, to warto rozważyć rozwiązania automatyczne. Obecnie mamy szereg różnych udogodnień w zakresie osłaniania okien i nie sprowadzają się one już jedynie do opuszczanych ręcznie rolet materiałowych. Teraz możemy skorzystać również ze sprzętów na baterie słoneczne, a więc w pełni ekologicznych i praktycznych zarazem.

Funkcjonalne i wielozadaniowe markizy

markizy tarasowe poznańDo najpopularniejszych obecnie zadaszeń tarasowych należą opuszczane pilotem osłony w pełni zautomatyzowane. Do wyboru mamy ich wiele różnych wariantów, z czego największym hitem ostatnich sezonów okazują się te zasilane baterią słoneczną, a więc w pełni ekologiczne. Montując je, możemy w pełni zaoszczędzić pobór prądu oraz zapewnić sobie nowoczesny wystrój pomieszczeń domowych. Jeśli natomiast poszukiwane są markizy tarasowe Poznań zapewni nam ich pełen zakres. Tutejsze firmy specjalizują się w produkcji i montażu najnowocześniejszych osłon okiennych i ogrodowych. W przypadku osłony tarasu domowego lub na ogródku restauracyjnym stosuje się wysuwane automatycznie rozkładane horyzontalnie rolety i zasłony fasadowe. Chronią one przede wszystkim przed nagrzewaniem oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Ponadto, wyczuwają także, kiedy temperatura spada i wtedy – na odwrót – dogrzewają teren. Posiadają właściwości termoizolujące, a także chronią przed opadami deszczu i śniegu dzięki swojej nieprzemakalnej strukturze. W sposób optymalny chronią wnętrze tarasu przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Występują w wielu wariantach kolorystycznych, więc dopasujemy je do każdego typu tarasu, balkonu czy ogródka. Reagują na podmuchy wiatru i ustawiają się w takiej płaszczyźnie, jaka będzie właściwa do różnych typów pogody. Pełnią także funkcję moskitiery. W Poznaniu istnieje możliwość zamówienia markiz na wymiar wraz z dojazdem do domu i ich profesjonalnym montażem. Na każdą markizę otrzymamy stosowną gwarancję.