Światło w naszym domu jest niezwykle istotne. Odpowiednio dopasowane pozwala na wieczorne  czytanie książek bez uszczerbku na wzroku. Ale światło może także zbudować miłą, przytulną atmosferę w naszych domach. Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością cieszą się sufity podświetlane. Skąd ten zachwyt nad nimi?

Zalety sufitów podświetlanych

sufit podświetlanyWybór oświetlenia domowego nie jest prostą sprawą. Tym bardziej biorąc pod uwagę liczbę możliwości jaką oferują nam producenci. Jedną z nich jest sufit podświetlany, w którym można zainstalować dowolne oświetlenie. Najczęściej wybieranym są halogeny i LED’y. Ciekawy efekt wizualny w postaci rozgwieżdżonego nieba dają starpinsy. Sprawdzą się świetnie szczególnie w pokoju dziecka. W salonie z kolei doskonale sprawdzą się taśmy LED. Szczególnie popularny jest biały, zimny kolor wpasowujący się w nowoczesne, skandynawskie wnętrza. Z kolei barwa ciepła biała idealnie komponuje się z wnętrzem, w którym materiałem dominującym jest drewno. Sufit podświetlany jest także doskonałym sposobem na urządzenie lokalu gastronomicznego. Sala oświetlona przytłumionym, jednak ciekawie umocowanym światłem przyciągnie szerzę klientów.  W przypadku taśmy LED sam montaż nie należy do skomplikowanych. Jeżeli zależy Ci na umieszczeniu jej dookoła sufitu, najważniejszym krokiem będzie jego dokładny pomiar. Taśmy LED posiadają na odwrocie specjalny pasek samoprzylepny, wystarczy więc go odkleić i przykleić taśmę do sufitu. Zadbaj o to by powierzchnia, na której będziesz naklejać była czysta.

Co jest jeszcze ogromną zaletą sufitów podświetlanych taśmami LED? Jeżeli oświetlenie będzie zbyt mocne lub zbyt słabe, możesz dowolnie je zmieniać przy użyciu ściemniaczy i sterowników. Jest to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych.