Modelami pociągów interesuję się niemal od dziecka. Swoją pierwszą, dość prymitywną kolejkę składałem jeszcze w podstawówce, i od tego czasu ciągle rozwijam swoją pasję, nie tylko rozbudowując samą kolejkę, ale również tworząc makiety i oświetlenie do nich. W przeciwieństwie do wielu kolegów, jednak, nie interesują mnie modele współczesnych maszyn.

Szczegółowo odwzorowane modele kolejowe

modele pociągów pikoMoją wielką pasją były od dawna modele starych maszyn, szczególnie parowozów i wielkich lokomotyw, widywanych obecnie jedynie w muzeach. Był to oryginalny temat dla modelu kolei, gdyż w większości były one ukierunkowane bardziej na współczesne maszyny i wagony. Niewielu producentów oferowało tego typu modele o odwzorowaniu które spełniało moje dość wysokie wymagania. Bodaj jedynymi, które miały wystarczającą dokładność i estetykę były modele pociągów piko. Nic dziwnego, gdyż był to producent z wieloletnim doświadczeniem, a nazwę pamiętali jeszcze moi dziadkowie. Miał on w ofercie zarówno modele nowych maszyn, jak i interesujące mnie parowozy i lokomotywy, łącznie ze świetnie wykonanymi wagonami, nierzadko posiadającymi oświetlenie. Oferta była tak obszerna, iż bez problemu mogłem dobrać odpowiednie modele dla siebie, niezależnie czy chciałem lokomotywy i wagony najróżniejszego przeznaczenia z konkretnymi oznaczeniami przewoźników, czy też surowe modele do własnoręcznego wykończenia.

Dzięki temu mogłem stworzyć imponującą kolekcję, stylizowaną na kolej z lat czterdziestych, wyglądającą imponująco zarówno z daleka, jak i po bliższych oględzinach. Producent ten wykonywał również wysokiej jakości elementy do makiet oraz najróżniejsze układy torów, z wieloma funkcjami które mogły być używane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych modelarzy.