W okresie letnim bardzo ważne jest częste picie wody. Pod wpływem wysokiej temperatury organizm bardzo szybko wytraca wodę, a więc niezwykle istotne jest często jej uzupełnianie. Dlatego wychodząc z domu warto zaopatrzyć się w przynajmniej jedną butelkę z wodą. Kupując wodę butelkowaną chcąc nie chcąc przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska. Z tego względu warto zaopatrzyć się w butelkę wielokrotnego użytku.

Butelka wielorazowa — miedziana czy plastikowa?

miedziana butelka do wodyBardzo popularne w ostatnim czasie stały się plastikowe butelki z filtrem. Coraz większą popularność zyskuje również miedziana butelka do wody. Jest ona dużo bardziej ekologicznym odpowiednikiem plastikowych butelek wielorazowych. Dodatkowo, picie wody z butelek miedzianych jest bardzo zdrowe. Już tysiące lat temu oczyszczano wodę przeznaczoną do picia przez miedziane naczynia. Współczesne badania dowiodły, że picie wody z miedzianych naczyń nie tylko wspomaga pracę układu pokarmowego, nerek i wątroby, ale również poprawia stan skóry, zapobiegając powstawaniu zmarszczek i starzeniu się. Ponadto woda przefiltrowana przez miedź reguluje ciśnienie krwi, obniża trójglicerydy oraz pomaga w leczeniu niedokrwistości i anemii, wspomagając przyswajanie żelaza przez organizm. Miedź oczyszcza wodę z bakterii, jonizuje ją i energetyzuje, a także reguluje jej pH. Wiele badań dowiodło również, że miedź pomaga zapobiegać rakowi, eliminując wolne rodniki, odpowiedzialne za rozwój komórek rakowych. Lecznicze działanie miedzi docenią również osoby pragnące oczyścić organizm z toksyn. Woda pita z miedzianych naczyń może przyspieszyć gojenie się ran, a także wesprzeć organizm w stanach zapalnych stawów, jednocześnie działając przeciwbólowo.

Decydując się na kupno butelki miedzianej, należy dokładnie sprawdzić opis kupowanego produktu. Aby butelka spełniła swoje lecznicze funkcje, musi być ona w całości wykonana z miedzi. Wielu producentów oferuje naczynia miedziane z domieszką innych metali. Naczynia te jednak nie mają właściwości charakterystycznych dla miedzianych naczyń.