W ostatnich latach powstało wiele gabinetów psychologicznych, ponieważ pandemia , z którą się zmagaliśmy zrobiła ogromne spustoszenie w naszej psychice, bez względu na wiek. Nawet dzieci potrzebują pomocy psychologa aby dojść do siebie po tym ciężkim 2-letnim okresie odosobnienia społecznego. Gdzie znajdziemy pomoc dobrego psychologa?

Dobry psycholog nie tylko dla dorosłych

dobry psycholog ursynówOstatnie dwa lata pandemii dały się wszystkim nam we znaki, a najbardziej ucierpiały na tym nasze dzieci.  To głównie one przeżywały i do tej pory przeżywają skutki pandemii, jakimi niewątpliwie było odosobnienie społeczne i nauka zdalna. Każdemu z nas przeszkadzał zakaz spotykania się w szerszym gronie, a najbardziej nasze dzieci ucierpiały na tym ograniczeniu. To one nie mogły i do tej pory nie mogą zrozumieć dlaczego nie mogły się spokojnie bawić i spotykać z przyjaciółmi czy kolegami. Wiele z tych dzieci nabawiło się traumy i niepotrzebnego lęku o siebie. Konsekwencją tego typu zabiegów podczas pandemii mamy ogromną ilość dzieci wymagającą pomocy specjalisty jakim jest psycholog aby mogły na nowo zacząć spokojnie funkcjonować i żyć w społeczeństwie bez niepotrzebnego lęku o swój własny los. Gdzie znajdziemy dobrego psychologa, który nie tylko nam, ale również naszym pociechom pomoże pozbierać się po pandemii? Jeśli dobry psycholog ursynów to jedna z wielu dzielnic naszej stolicy, gdzie bez żadnego problemu znajdziemy pomoc takiego specjalisty zarówno dla siebie, jaki naszych kochanych dzieci. Każdy psycholog charakteryzuje się ogromną cierpliwością i wyrozumiałością w stosunku do pacjenta, który przychodzi do niego po pomoc. Podczas takiego mitingu, czyli spotkania psycholog przeprowadza ze swoim pacjentem rozmowę, podczas której dowiaduje się co jest problemem danej osoby. Podczas prowadzonej przez siebie terapii również rozmawia z pacjentem o jego odczuciach, z tym, że wskazuje podczas rozmowy sposoby radzenia sobie w takiej sytuacji.

Jak widzimy problemy z psychiką miewają również dzieci, które nie zawsze potrafią same sobie z nimi radzić. Dlatego udając się do psychologa czy szukając odpowiedniego psychoterapeuty kierujmy się między innymi jego sposobem podejścia do pacjenta oraz doświadczeniem. Pamiętajmy, że komfort psychiczny zarówno nasz, jak i naszych dzieci jest najważniejszy i nie bójmy się udać po pomoc psychologa, gdy jej na prawdę potrzebujemy.