Rynek motoryzacyjny jest prężnie działającą gałęzią przemysłu. Przeciętny użytkownik samochodu, co jakiś czas postanawia sprzedać pojazd, którym jeździ i zakupić inny. Różne przesłanki towarzyszą temu zjawisku. Często decyzja wymiany auta jest wymuszona jego stanem technicznym, a niekiedy chęcią poprawy komfortu podróżowania.

Dacia i renault – skąd wynika pokrewieństwo?

Są marki samochodów, które szczycą się niezawodnością, nawet przy wieloletnim użytkowaniu. Większość jednak pojazdów, wcześniej czy później zmusza kierowcę do aby odwiedził sklep z częściami. Na szczęście nie musimy naprawiać naszych samochodów w autoryzowanych serwisach. Marka Citroen dla przykładu, co prawda gwarantuje standard wykonywanych usług na najwyższym poziome, ale z naprawa wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami. Zaprzyjaźniony mechanik, kupi części do aut francuskich i wykona zleconą usługę dużo taniej. Oczywiście naprawa niemieckich marek, będzie łatwiejsza i tańsza niż samochodów francuskich, takich jak peugeot czy renault. Warto również zwrócić uwagę, że pomimo tego, iż dacia jest rumuńską marką, należy do grupy Renault. Ofensywa cenowa odniosła skutek, gdyż wiele osób skusiło się na atrakcyjne oferty. Wiele części do tej marki to tak naprawdę części jak do samochodów francuskich, które charakteryzują się komfortem podróżowania.

daciaWyjątkowo miękkie zawieszenie, powoduje, że jazda samochodem citroen jest nieporównywalna z poruszaniem się autami innych producentów. Podobny standard podróży, trochę wyższy niż dacia, proponuje renault. Dodatkowo naszpikowany najnowszymi osiągnięciami technicznymi, sprawia, że podróż jest bezpieczna i komfortowa. Peugeot w swoim flagowym modelu, oprócz świetnego dizajnu, zadbał o zmniejszoną emisję dwutlenku węgla. Nowatorska stylistyka, zastosowane najnowocześniejsze wyposażenie, może zaimponować najbardziej wymagającemu klientowi.

Należy spodziewać się, że mimo zastosowanej technologii, każde auto wymaga przeglądu. Części do aut francuskich, najlepiej zakupić w autoryzowanych punktach. Będą one na pewno dłużej służyły, niż te które proponuje sklep z częściami, proponujący zamienniki. Są one co prawda tańsze, ale ich żywotność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego nie należy kierować się tylko ceną, a raczej zadbać o odpowiednią jakość części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *