Pompa lakiernicza spełnia dokładnie tą samą funkcję co kompresor w aerografach, toteż jest niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalnego zakładu malarskiego i lakierniczego. Z racji iż do malowania karoserii czy elementów stalowych potrzebne są farby ciężkie, pompy muszą mieć znacznie większą moc niż typowe kompresory.

Najnowocześniejsza pompa do malowania pistoletem lakierniczym

niezawodna pompa lakiernicza kremlinPompy które używane są w nowoczesnych, zaawansowanych lakierniach i zakładach malarskich nie należą do szczególnie gabarytowych, aczkolwiek generowane ciśnienie powietrza jest w nich niemal trzykrotnie wyższe niż w standardowym kompresorze malarskim. Najbardziej niezawodna pompa lakiernicza Kremlin jest rekomendowana wszystkim tym lakiernikom, którzy potrzebują narzędzia wysokiej jakości, które nie pochłania jednorazowo całego budżetu zakładu. Są one stworzone z myślą o intensywnej, długotrwałej pracy, toteż dobrze znoszą nawet wielogodzinne malowanie za ich pomocą. Mają również szereg zabezpieczeń, które zapobiegają wielu awariom i najczęściej zdarzającym się usterkom w trakcie malowania. Stopery powietrza są bodaj najbardziej przydatnymi z owych zabezpieczeń, gdyż całkowicie blokują ciąg powietrza w momencie wykrycia rozszczelnienia zaworu powietrza w wężu pistoletu malarskiego, a tym samym zapobiegają możliwości zniszczenia powierzchni poprzez opryskanie ją nadmierną ilością farby.

Uszczelki i reduktory powietrza również należą do bardzo trwałych, i nie ulegają wypaczeniu tak szybko jak standardowo używane gumowe uszczelki w większości pomp malarskich czy kompresorów. Pompy Kremlina są rekomendowane wszystkim profesjonalnym lakiernikom, oraz załogom warsztatów samochodowych, zajmujących się odnową czy naprawą karoserii po wypadku czy zużyciu.