Bez odpowiedniego narzędzia nie jest możliwe szybkie i sprawne przykręcenie i odkręcenie bitów. W tym wypadku używanie ręcznego narzędzia nie wchodzi w grę, ze względu na niską wydajność pracy. Dlatego osoby pracujące w firmowych lub domowych warsztatach mogą z chęcią używać grzechotki, która łatwo leży w dłoni. Dużą popularnością cieszy się grzechotka o małych wymiarach, służąca do przykręcania mniejszych śrub.

Jak może ułatwić pracę mała grzechotka?

grzechotka do bitów miniSercem tego typu narzędzia jest zawsze obrotowa głowica, która może być odporna na duże przeciążenia. Grzechotka do bitów mini posiada przełączniki dźwigniowe, pozwalające na szybką zmianę kierunku obrotu klucza. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż klucz tego typu jest wykonywany z wysokiej jakości stali. Dzięki temu jest on odporny na przeciążenia, i może być wykorzystywane do intensywnych prac warsztatowych bez obaw o to, iż może on odkształcić się lub ulec innego rodzaju awarii. W przypadku małych grzechotek ważna jest także ergonomiczna rękojeść, pozwalająca na uzyskanie pewnego chwytu narzędzia w każdej sytuacji. Dzięki temu, nie wypada ono z rąk, a  także nie ślizga się podczas pracy. Rękojeści mogą posiadać gumowe powłoki, a także być wykonane z pokrytego powłoką galwaniczną metalu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi, grzechotki tego typu nadają się idealnie do pracy w trudno dostępnych miejscach. Są używane np. przez mechaników samochodowych i rowerowych.

Ważnym aspektem pracy dobrej grzechotki jest możliwość przenoszenia dużego momentu obrotowego. Jest to szczególnie ważne w pracach mechaników samochodowych, którzy mają do czynienia ze śrubami, które trzeba przykręcić bardzo mocno. Nawet mała grzechotka renomowanej firmy jest w stanie przenieść tego bez problemu dużą ilość N.m.