Organizacja wesela, czy też innej większej imprezy, np. Pierwszej Komunii lub chrzcin, wymaga wprowadzenia porządku przy stołach. Goście zazwyczaj lubią mieć nieco swobody podczas wybierania miejsc siedzących, szczególnie w celu uniknięcia ponurego wujka lub kuzynki, z którą nie wiadomo o czym rozmawiać. Jednak przyporządkowanie biesiadnikom określonych stanowisk zapobiega rozgardiaszowi, jaki niekiedy zdarza się na początku imprezy.

Samodzielnie drukowane winietki na stół

winietki na stół do drukuW toku przyjęcia goście często zamieniają się miejscami. Mimo to pewien porządek zostaje zachowany. Utrzymanie ładu przy stołach ułatwiają niewielkie wizytówki z imionami i nazwiskami gości. Obecnie możemy kupić gotowe winietki, również w komplecie z zaproszeniami, lub samodzielnie je wydrukować. Jeżeli nie mamy pomysłu, czy też umiejętności, które pozwalają na ich zaprojektowanie, w internecie bez problemu wyszukamy winietki na stół do druku. Gotowe szablony ułatwiają wybór określonego wzoru oraz kolorystki. Na rynku znajdziemy również drukarnie, które w swojej ofercie posiadają opcję drukowania winietek i zaproszeń według wzorów własnych lub klienta. Dzięki szerokiemu asortymentowi mamy możliwość dopasowania wizytówek do charakteru przyjęcia, dekoracji, bukietów oraz obrusów. W sieci znajdują się szablony winietek prostokątnych, kwadratowych, a także okrągłych, które można umieszczać na drucikach i wbijać w babeczki lub cukierki.

Winietki wydrukowane samodzielnie oszczędzą nam nieco kosztów. Ustawione na stołach będą pełniły funkcję dekoracyjną oraz porządkową. Kupując lub drukując wizytówki warto wybrać takie, które posiadają dodatkowe oznaczenia, informujące, że w tym miejscu siedzi dziecko lub osoba na określonej diecie. Ułatwi to pracę obsłudze przyjęcia.