Każdy rodzic wie, jak krępujące są te sytuacje, gdy trzeba dyskretnie wyrzucić zużytą pieluszkę, a nie ma tego gdzie zrobić.  Poszukiwania kosza na śmieci są dość niekomfortowe, gdy trzyma się w dłoni zbędny pakunek i nie ma możliwości, żeby go chociaż odłożyć na bok, a co dopiero pozbyć się go całkowicie. Dodatkowym elementem tej niezręczności jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z zawiniątka.

Użyteczność worków na pieluszki

worki na pieluszkiŻeby uratować skonfundowanych rodziców przed tego rodzaju kłopotliwymi sytuacjami, wymyślono worki na pieluszki – jest to wynalazek niewielkich rozmiarów, ale jak bardzo użyteczny! Zużyta pieluszka trafia wprost do woreczka, dzięki czemu rodzic nie musi się przejmować brakiem higieny i trzymaniem w dłoni wysłużonego pampersa. W zależności od tego, jakim woreczkiem dysponujemy, dalsza droga tego pakunku może różnie przebiegać. Na rynku funkcjonują dwa rodzaje worków: jednorazowe i wielorazowe. Jednorazowe, z reguły wyprodukowane z cienkiej folii, można od razu wyrzucić do pojemnika na zmieszane śmieci wraz z wstydliwą zawartością. Wielorazowe są bardziej ekologiczne, ponieważ pochwalić się mogą większą praktycznością z tego względu, że pozwalają na wielokrotne zastosowanie. Są jak wielorazowe pieluchy – wystarczy pranie, żeby odzyskały swoją funkcjonalność i nadawały się do ponownego użytku. Dużą ich zaletą jest to, że idealnie nadają się do przechowania tradycyjnych pampersów oraz wielorazowych pieluch, dzięki czemu można je wykorzystać wszędzie, gdzie nie ma dostępu do kosza na odpady. Wykorzystaną pieluszkę można po prostu zabrać ze sobą i wyrzucić, gdy nadarzy się taka sposobność.

Zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe worki doskonale się sprawdzają do przenoszenia zużytych pieluszek. Mają one za zadanie nie tylko ukrywać pampersa, ale również izolować płynące z niego brzydkie zapachy. Wielorazowe worki przemyślane są również jako przedmioty estetyczne – wykonane z wzorzystych materiałów cieszą oko i skutecznie ukrywają swoje wnętrze.

Related Posts